HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Moral Gıda, dünyanın ikinci, Türkiye’nin lider un üreticisi ve ihracatçısı olan kuruluşumuz Eriş Un’un 2007 yılında faaliyete geçen satış ve pazarlama şirketidir. Moral Gıda, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda satış dağıtım, marka yönetimi ve ev dışı tüketim alanlarında faaliyet göstermektedir.

Başarı hikayemiz, kurucumuz ve dedemiz Ali Efendi’nin 1920 yılında Ordu, Fatsa’da zahire ticareti yapmasıyla başlamıştır. Ali Efendi’nin 2. Dünya Savaşı’ndan hemen sonra askerden terhis edilen oğlu Ali Eriş Bey, babasından edindiği bilgi ve deneyimlerle iş hayatına atılmıştır. Ali Eriş Bey’in 1976 yılında ilk un değirmeni yatırımını yapması ve un imalatına başlamasıyla da şirketimizin temelleri atılmıştır. Böylelikle Anadolu’da küçük bir ticarethane olarak yola çıkan aile şirketimiz, yıllar içinde yurt içinde ve yurt dışında öncü olarak kabul edilen kurumsal bir yapıya dönüşmüştür.

Kuruluşundan bugüne “hizmette güven ve istikrar” anlayışıyla daima büyümesini sürdüren Moral Gıda, bugün dünya çapında 3 kıta üzerinde 50’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Un sektöründe profesyonel pazarda lider konuma gelen Moral Gıda, Özde markası altında piyasaya süreceği Eriş Un, Nudo, Viadoa ve Miluni markalı ürünleriyle, gıda sektöründeki uzmanlığını son tüketiciyle de buluşturmayı hedeflemektedir.